Ndërlidhjet

Irak: Humbin jetën 3 ushtarë amerikanë


Ushtria e Shteteve të Bashkuara tha se tre ushtarë amerikanë dhe përkthyesi i tyre e kanë humbur jetën nga një bombë e vendosur pranë rrugës në provincën veriore Ninawa.

Ushtria gjithashtu tha se shpërthimi i një automjeti në qytetin verior Mosul ka lënë të paktën 90 civilë të plagosur.
Që të dy sulmet kanë ndodhur të martën.

Forcat amerikane dhe ato irakiane janë duke zhvilluar operacione kundër kryengritësve në Ninawa.

XS
SM
MD
LG