Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 22 militantë talebanë


Sulmet ajrore amerikane kanë vrarë 22 militantë në Afganistanin lindor.

Koalicioni i prirë nga SHBA-të tha se policia afgane kishte kërkuar ndihmë pasi militantët dje patën sulmuar zyrat e qeverisë në rrethet Sarobi dhe Gomal në provincën Paktika.

Në javët e fundit janë shtuar dukshëm luftimet ndërmjet forcave të sigurisë dhe militantëve talebanë në Afganistanin lindor.

XS
SM
MD
LG