Ndërlidhjet

Riad:700 të arrestuar për terrorizëm në 2008


Arabia Saudite arrestoi gjatë këtij viti 700 të dyshuar për lidhje me Al Kaidën, të nacionaliteteve të ndryshme, njoftuan zyrtarët.

Ministria e brendshme tha se 520 prej tyre mbahen ende të burgosur.

Sipas autoriteteve, të dyshuarit po provonin të siguronin fonde për aktivitete terroriste, brenda dhe jashtë Arabisë Saudite, pa zgjedhur mënyra.
XS
SM
MD
LG