Ndërlidhjet

Shefi i OSBE-së në Kirgizi dhe Kazakistan


Shefi i OSBE-së, Ministri i Jashtëm i Finlandës Alexander Stubb do të vizitojë Kirgizinë dhe Kazakistanin në fund të këtij muaji.

Ai pritet të takohet me udhëheqësit e këtyre vendeve dhe të marrë pjesë në sesionin vjetor të Asamblesë Parlamentare të OSBE-së, që do të mbahet në Astanë.

Në fokus të vizitës do të jenë mbështetja për përmbushjen e angazhimeve të OSBE-së, siguria kufitare, të drejtat e njeriut dhe mjedisi i sigurtë.
XS
SM
MD
LG