Ndërlidhjet

Penjani dorëzon programet bërthamore


Koreja e Veriut pritet t'i dorëzojë Kinës listën e aktiviteteve bërthamore. Ky dokument është pjesë e rëndësishme e marrëveshjes ndërkombnëtare të arritur vitin e kaluar.

Penjanit në shkëmbim të mbylljes së programeve bërthamore të Koresë së Veriut iu premtuan ndihma ekonomike dhe lehtësira politike.
XS
SM
MD
LG