Ndërlidhjet

Vjenë: Spanja – Rusia 3:0


Spanja u kualifikua për finalen e Kapionatit evropian në futboll, pasi mbrëmë mundi Rusinë me rezultat bindës 3:0, në ndeshjen që u zhvillua në Vjenë.

Në finalen e së dielës takohen Gjermania dhe Spanja.
XS
SM
MD
LG