Ndërlidhjet

Kabul: U vranë tre pjesëtarë të koalicionit dhe një përkthyes


Nga sulmi i militanëtve kundër patrullës së pjesëtarëve të koalicionit të udhëhequr nga Shtetet e Bashkuara në Afganistan janë vrarë tre ushtarë dhe përkthyesi i tyre afgan. Në njoftimin e koalicionit thuhet se shpërthimi i fuqishëm ndodhi në provincën Wardak. Nuk është raportuar për kombësinë e ushtarëve të vrarë.

Forcat e koalicionit dhe ato afgane po i kërkojnë sulmuesit.
XS
SM
MD
LG