Ndërlidhjet

Kabul: Vriten dy ushtarë ndërkombëtar


Forcat e NATO-s në Afganistan njoftojnë se një ushtar i tyre ka humbur jetën dhe shtatë të tjerë janë palgosur gjatë përleshjeve të armatosura në rajonin afgan të Farahut.

Të njëjtat burime pohojnë se edhe dy ushtarë afganë humbën jetën. Kombësia e ushtarit të vrarë të NATO-s nuk bëhet e ditur.
XS
SM
MD
LG