Ndërlidhjet

M. Cvetkoviq emërohet kryeministër i Serbisë


Ministri i Financave në largim, Mirko Cvetkovic do të drejtojë qeverinë e re të Serbisë të përbërë nga partia e presidentit Boria Tadiq dhe socialistët.

Tadiq e emëroi ministrin Cvetkoviq si kryeministër të ri, pas takimit të Partisë Denmokratike, duke i dhënë fund krizës katër mujore të shkaktuar nga shpallja e pavarësisë së Kosovës.

Cvetkoviq ishte ministër i Financave në qeverinë e Koshtunicës.
XS
SM
MD
LG