Ndërlidhjet

Sudan: 7 të vdekur nga rrëzimi i aroplanit


Agjencia zyrtare sudeneze SUNA njoftoi se një aeroplan i vogël është rrëzuar në jug të vendit, duke shkaktuar vdekjen e shtatë njerëzve në bord.

Viktimat janë katër ukrainas, një armen dhe dy shtetas suedezë. Rrëzimin e aeroplanit e ka përjetuar vetëm një person.

Supozohet se shkaku i rrëzimit ka qenë moti me stuhi.
XS
SM
MD
LG