Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 32 kryengritës


Koalicioni i prirë nga Shtetet e Bashkuara tha se 32 militantë kanë vdekur në luftimet në jug të Afganistanit.

Deklarata e koalicionit thotë se kryengritësit, të armatosur me armë dhe raketa, i patën sulmuar të enjten forcat afgane dhe ato të koalicionit në provincën Uruzgan.

Deklarata thotë se trupat janë kundërpërgjigjur dhe kanë kërkuar mbështetje nga ajri, me ç'rast janë vrarë 32 kryengritës.
XS
SM
MD
LG