Ndërlidhjet

Seul: Kundër importit të mishit nga SHBA


Qindra protestuesë dhe policë u lënduan gjatë përleshjeve ndërmjet tyre, në protestat në Korenë Jugore kundër rifillimit të importit të mishit të gjellit nga Shtetet e Bashkuara.

Protestat filluan vetëm disa orë pasi Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice u takua me zyrtarët qeveritarë dhe u garantoi atyre se mishi i importuar nga Amerika është i sigurtë.


Rreth 15 mijë të rinj koreano jugor morën pjesë në protesta.

XS
SM
MD
LG