Ndërlidhjet

Sekretarja Rice viziton Kinën


Sekretarja amerikane e Shtetit Condoleezza Rice filloi vizitën dy ditëshe në Kinë.

Ajo, fillimisht vizitoi kryeqytetin e krahinës Siçuan, e cila u godit nga tërmeti muajin e kaluar dhe ku humbën jetën rreth 70.000 persona.

Gjatë ditës, Rice do të takohet me liderët kinezë në Pekin.
XS
SM
MD
LG