Ndërlidhjet

Irak: 7 të vrarë nga sulmet e sotme


Shtatë persona u vranë dhe disa të tjerë u plagosën nga shpërthimi i një veture bombë në qytetin Diajla të Irakut.

Kjo është njëra ndër krahinat më problematike në lëmin e sigurisë në Irak.

Në shënjestër të sulmeve të kryengritësve synnitë atje shpesh kanë qenë edhe forcat amerikane. Kryeqytet i krahinës është Tikriti, qyteti i lindjes së ish liderit Saddam Hussein.
XS
SM
MD
LG