Ndërlidhjet

Abkazi: 6 të plagosur në shpërthime


Gjashtë persona u plagosën nga dy shpërthimet e sotme në Abkazi, njoftuan përfaqësuesit e këtij rajoni të Gjeorgjisë.

Lideri i qeverisë separatiste të papranuar Sergei Bagapsh tha për mediat ruse se autoritetet e Gjeorgjisë qëndrojnë pas shpërthimeve.

Abkazia është shkëputur nga kontrolli i qeverisë gjeorgjiane gjatë luftës në vitet e '90-a dhe ka mbështetjen e Rusisë.

XS
SM
MD
LG