Ndërlidhjet

Iran: Dënim me vdekje për spiunazh


Irani dënoi me vdekje një shtetas i cili u shpall fajtor për spiunazh ndaj Izraelit.

Mediat në Iran njoftuan se i dënuari Ali Ashtari ka të drejtë për ankesë në vendimin e gjykatës revolucionare.

Vendimi merret në kohën kur janë shtuar tensionet ndërmjet Iranit dhe Izraelit.


XS
SM
MD
LG