Ndërlidhjet

Aman: Emërohet ambasadori për Irak


Mbreti i Jordanisë Abdullahu II emëroi sot ambasadorin e ri në Irak.

Nayef al Zaidan dha betimin dhe zyrtarët thanë se ai do të fillojë së shpejti detyrën.

Ambasadat e këtij dhe disa vendeve tjera në Irak nuk kanë funksionuar normalisht vitet e fundit, për shkak të problemeve të sigurisë.
XS
SM
MD
LG