Ndërlidhjet

Turqi: Partia në pushtet para gjyqit


Në Gjykatën e Apelit të Turqisë ka filluar seanca përmbyllëse lidhur me akuzat ndaj partisë në pushtet se po kryen aktivitete anti laike dhe se po përpiqet të krijojë një shtet islamik.

Kryetari i partisë në pushtet dhe njëherësh kryeministër i Turqisë i ka hedhur poshtë akuzat si të motivuara politikisht.
XS
SM
MD
LG