Ndërlidhjet

Tadiç: Pavarësia e Kosovës rrezikon paqen


"Shpallja e paligjshme dhe e njëanshme e pavarësisë së Kosovës ka vënë në rrezik paqen dhe stabilitetin në Evropën Juglindore", deklaroi presidneti serb Boris Tadiç gjatë takimit të internacionales socialiste, që po mbahet në Greqi.

"Ne nuk do ta njohim kurrë pavarësinë e Kosovës"përsëriti Tadiç përpara 169 pjesëmarrësve.
XS
SM
MD
LG