Ndërlidhjet

Shpërthim në Abkazi


Një shpërthim ka ndodhur pranë trupave ruse në Abkazi, por nuk raportohet për të plagosur apo të vdekur.

Në Abkazi ushtarët rusë janë në rolin e paqeruajtësve, derisa Abkazia kundërshton sovranitetin e Gjeorgjisë dhe kërkon shkëputjen.

Rusia e mbështet kërkesën e Abkazisë, derisa rajoni ka njohur tensione të shtuara gjatë muajve të fundit.
XS
SM
MD
LG