Ndërlidhjet

Mbreti Abdullah dhe Erdogan vizitojnë Irakun


Mbreti Abdullah i Jordanisë dhe kryeministri turk, Rexhep Taip Erdogan do të vizitojnë së shpejti Irakun.

Lajmi u bë publik nga shefi i diplomacisë irakiane, Hoshiar Zebiari.
Këto vizita sipas Zebiarit, janë shenja të normalizimit të jetës në Irak.

Mbreti Abdullah i Jordanisë do të jetë i pari udhëheqës arab që po viziton Irakun, që nga ndërhyrja ushtarake e vitit 2003.
XS
SM
MD
LG