Ndërlidhjet

Rupel: Kosova tash është e qetë dhe stabile


Ministri i jashtëm i Sllovenisë, Dimitrij Rupel, tha se gjatë presidencës sllovene të Bashkimit Evropian, është bërë "hap i madh në stabilizimin e Ballkanit perëndimor".

Ai mëtutje, në një konferencë për gazetarë, sot në Lubjanë, tha se "Kosova tash është e qetë, stabile dhe pa incidente dhe kjo është ajo që i gëzohemi".
XS
SM
MD
LG