Ndërlidhjet

Kolumbi: Lirohet Betancourt dhe 14 pengjeIsh kandidatja presidenciale në Kolumbi, Ingrid Betancourt së bashku me 14 pengje të tjera janë liruar gjatë një operacioni të ushtrisë kolumbiane.

Në mesin e pengjeve të liruara ishin dhe tre amerikanë. Pengjet mbaheshin nga grupi i majtë i armatosur FARC.

Betancourt është rrëmbyer nga rebelët e FARC-ut në vitin 2002, derisa kandidonte në zgjedhjet presidenciale në emër të të gjelbërve.
XS
SM
MD
LG