Ndërlidhjet

SHBA-Poloni, arrijnë marrëveshje


Shtetet e Bashkuara dhe Polonia kanë arritur marrëveshjen për vendosjen e një pjese të mbrojtjes raketore në Poloni.

Të dyja palët e përfshira në bisedime konfirmojnë arritjen e një marrëveshje.

Baza në Poloni do jetë e lidhur me atë të radarëve në Çeki.
XS
SM
MD
LG