Ndërlidhjet

Motaki: Nuk ka gjasë për të sulmuar Iranin


Ministri i jashtëm iranian, Mançur Motaki tha se as Shtetet e Bashkuara, as Izraeli nuk do të rrezikojnë të sulmojnë Iranin.

Një sulm i tillë nuk ka gjasa të ndodhë, duke pasur parasysh përfshirjen amerikane në Irak dhe Afganistan, tha Motaki.
Komentet e Motakit për AP-në erdhën pas deklaratave të presidentit amerikan Bush se të gjitha opcionet për Iranin janë mbi tryezë.

Perëndimi ka mosmarrëveshje të thella me Iranin lidhur me programet bërthamore të Teheranit.
XS
SM
MD
LG