Ndërlidhjet

Zebiari: Gati pakti i sigurisë me SHBA-në


Iraku dhe Shtetet e Bashkuara janë shumë afër përmbylljes së paktit të ri të sigurisë. Lajmi bëhet i ditur nga shefi i diplomacisë irakiane, Hoshiar Zebiari.

Marrëveshja synon të vërë bazat mbi të cilat forcat amerikane do qëndrojnë në Irak edhe pas dhjetorit të 2008. Në fund të këtij viti përfundon mandati i Kombeve të Bashkuara për forcat ndërkombëtare në Irak.
XS
SM
MD
LG