Ndërlidhjet

Medvedev viziton Azerbejxhanin


Presidenti i Rusisë Dmitry Medvedev filloi vizitën dy ditëshe në Azerbejxhan.

Thellimi i bashkëpunimit në lëmin e energjisë ndërmjet dy vendeve pritet të jetë në krye të bisedimeve me homologun e tij, Ilham Aliyev.

Pas Azerbejxhanit, Medvedev do të vizitojë edhe Turkmenistanin dhe Kazakistanin, para se të udhëtojë për në Japoni ku javën e ardhshme mbahet takimi i G 8-ës.
XS
SM
MD
LG