Ndërlidhjet

Wimbledon: Motrat Williams rivale në finale


Në finale të Wimbledon-it do të takohen motrat Venus dhe Serena Williams.

Të dyja fituan në ndeshjet gjysmë finale. Venus mundi tenisten ruse Elena Demenieva 6-1, 7-6 në sete. Disa orë më vonë, Serena mundi kinezen Zheng Jie 6-2, 7-6.

Ndeshja finale do të zhvillohet të shtunën.
XS
SM
MD
LG