Ndërlidhjet

"Mobilizim i përgjithshëm" në Osetinë Jugore


Autoritetet në Osetinë Jugore shpallën "mobilizimin e përgjithshëm" të forcave të tyre, pasi tre persona u vranë gjatë shkëmbimit të zjarrit me forcat gjeorgjiane.

Zyrtarët separatistë thanë se rreth 10 të tjerë janë plagosur, kur forcat e Gjeorgjisë bombarduan kryeqytetin e Osetisë dhe fshatërat përreth.

OSBE-ja shprehi sot "shqetësim serioz" rreth incidenteve të ditëve të fundit në Osetinë Jugore.
XS
SM
MD
LG