Ndërlidhjet

Serbi: Ndoshta sot marrëveshja për koalicion


Partia Demokratike dhe ajo socialiste në Serbi sot mund të nënshkruajnë marrëveshjen për koalicionin qeverisës, njoftuan mediat serbe.

Marrëveshja do të nënshkruhet nga liderët e partive: presidenti Boris Tadiq dhe lideri i socialistëve Ivica Daciq.

Faktorët perëndimor kanë mirëpritur krijimin e një qeverie të udhëhequr nga forcat që mbështesin presidentin serb.
XS
SM
MD
LG