Ndërlidhjet

Pragë: U lirua korrespondenti i shërbimit për Turkmeni


Korrespondenti i shërbimit për Turkmeni të Radios Evropa e Lirë, Sazak Durdymuradov, është liruar nga burgu.
Ai ishte arrestuar muajin e kaluar nga poolicia e Turkmenisë dhe ishte dërguar në burg, ku ai thotë se ishte torturuar dhe rrahur, pasi kishte refuzuar ta nënshkruaj një letër në të cilën shkruante se pajtohej që të mos raportonte për Radion Evropa e Lirë.
XS
SM
MD
LG