Ndërlidhjet

Nuri al-Maliki: Qeveria i shkaktoi disfatë terrorizmit


Kryeministri i Irakut, Nuri al-Maliki, tha sot se qeveria e tij i ka shkaktuar disfatë terrorizmit në Irak.

Me këtë rast ai falënderoi "gatishmërinë e të gjitha fiseve, të forcave të sigurisë, të armatës dhe të gjithë irakianët" që terroristëve tu shkaktohej disfatë.

Këto komente u bënë pas goditjes aktuale kundër militantëve në Irak.
XS
SM
MD
LG