Ndërlidhjet

Japoni: Nesër samiti i G 8-ës


Liderët e vendeve më të industrializuara të botës po mblidhen në Tokio të Japonisë, për takimin e G 8-ës, që mbahet nesër.

Në qendër të takimit pritet të jenë çështja e ngrohjes globale dhe rritja e çmimeve të naftës, që po prek edhe ekonomitë e këtyre vendeve.

Mijëra persona protestuan në prag të samitit. Katër prej tyre u arrestuan.

XS
SM
MD
LG