Ndërlidhjet

Viktima të tjera në minierat kineze


Një person humbi jetën dhe 16 të tjerë kanë mbetur në gërmadha në aksidentin në një minierë thëngjilli në Kinën veriore.

Agjencia shtetëtore e lajmeve Xinhua tha se shtatë minatorë arritën të largohen me kohë nga miniera, në kohën e aksidentit.

Minierat në Kinë janë më të rrezikshmet në botë. Vitin e kaluar në aksidente të tilla humbën jetën 3.800 persona.
XS
SM
MD
LG