Ndërlidhjet

Serbi: Nesër zgjedhet qeveria e re


Në Serbi, nesër, pritet të votohet qeveria e re, njoftuan mediat e Beogradit.

Qeverinë do ta formojnë partitë e bllokut "Për Serbinë evropiane", ato të koalicionit rreth socialistëve dhe partitë e pakicave.

Mandatar për përbërjen e re të qeverisë do të jetë zyrtari i Partisë Demokratike Mirko Cvetkoviq, i cili në mbledhjen e nesërme të Kuvendit do të paraqes edhe programin e qeverisë.
XS
SM
MD
LG