Ndërlidhjet

OPEC: Rrritje të reja të çmimeve të naftës


Presidenti i OPEC-ut Chakib Khelil tha se çmimet e naftës do të vazhdojnë të rriten.

Ai tha se beson që në masën 60 përqind, kjo ndodh për shkak të dobësisë së dollarit amerikan dhe problemeve gjeopolitike.

Khelil gjithashtu tha se niveli i tanishëm i prodhimit të naftës nga vendet e OPEC-ut është i mjaftueshëm.
XS
SM
MD
LG