Ndërlidhjet

Skënder Hyseni viziton Lubjanën


Ministri i jashtëm i Kosovës, Skënder Hyseni fillon nesër një vizitë dy ditore në Lubjanë të Sllovenisë.

Bashkëpunim dypalësh dhe zhvillimet rreth Kosovës, pas shpalljes së pavarësisë do jenë temat e takimit.

Kosova shpalli pavarësinë më 17 shkurt, kohë kur Sllovenia kishte kryesinë e rradhës së Bashkimit Evropian.
Me rastin e dorëzimit të presidencës evropiane, Sllovenia u shpreh e kënaqur me rolin e luajtur rreth Kosovës.
XS
SM
MD
LG