Ndërlidhjet

Abkazia pret raportet me Tbilisin


Autoritetet e rajonit të Abkazisë thanë se do t'i presin të gjitha raportet me Tbilisin.
Deklarata u bë nga kreu i qeverisë së Abkazisë, pas një shpërthimi vdekjeprurës, për të cilin ai akuzoi Gjeorgjinë.

Ministri i Brendshëm i Gjeorgjisë i hodhi poshtë akuzat për përfshirje si "absurde dhe të pabaza".

Abkazia kërkon shkëputjen nga Tbilisi, por kërkesa nuk ka mbështetje ndërkombëtare me përjashtim të Rusisë.
XS
SM
MD
LG