Ndërlidhjet

SHBA-Poloni, dështojnë bisedimet


Shtetet e Bashkuara dhe Polonia nuk kanë arritur marrëveshje, e cila do lejonte një pjesë të mbrojtjes raketore amerikane të vendosej në territorin polak.

Shefat e diplomacive amerikane dhe polake u takuan dje për të diskutuar planet e mbrojtjes raketore, por pa sukses. Plani amerikan kundërshtohet ashpër nga Rusia.

Rice ka mbërritur mëngjesin e sotëm në Pragë, ku për të njëjtën çështje do nënshkruajë marrëveshjen me qeverinë çeke.
XS
SM
MD
LG