Ndërlidhjet

Moska akuzon Tbilisin për sigurinë rajonale


Rusia tha se aksionet e Gjeorgjisë mund të çojnë rajonin e Kaukazit Jugor buzë konfliktit të armatosur me "pasoja të paparashikueshme".

Komentet u bën nga Ministria e Jashtme e Rusisë në prag të vizitës së Sekretares amerikane të Shtetit Condoleezza Rice, në Tbilisi.

Gjashtë persona janë vrarë dhe mbi 20 janë plagosur gjatë shkëmbimeve të fundit të zjarrit dhe shpërthimeve ndërmjet forcave të Gjeorgjisë dhe separatistëve në Abkazi dhe në Osetinë Jugore.
XS
SM
MD
LG