Ndërlidhjet

Irani bën teste të reja raketore


Irani tha se trupat elite të Gardës Revolucionare testuan me sukses nëntë raketa me rreze të gjatë dhe të mesme veprimi.

Testet u bën në kohën e tensioneve të shtuara ndërmjet Iranit dhe Shteteve të Bashkuara e Izraelit rreth programeve bërthamore të Teheranit.

Shefi i forcave ajërore të Gardës, gjenerali Hossein Salami tha se "ushtrimi demonstron vendosmërinë e Iranit kundër armiqëve të cilët gjatë javëve të fundit kanë kërcënuar me gjuhë të ashpër Iranin".
XS
SM
MD
LG