Ndërlidhjet

Turqi: Sulm tek konsullata e SHBA-ve


Sulmues të panjohur hapën zjarrë ndaj policisë në afërsi të konsullatës së Shteteve të Bashkuara në Stamboll, njoftuan mediat lokale.

Sipas tyre, të paktën dy policë janë vrarë dhe disa persona janë plagosur.

Motivet e sulmit nuk dihen ende. Ambasada amerikane në Ankara tha se është në dijeni për incidentin, por nuk dha detaje.
XS
SM
MD
LG