Ndërlidhjet

Rifillojnë bisedimet 6-palëshe me Penjanin


Në Pekin rifilluan sot bisedimet gjashtëpalëshe rreth çarmatosjes bërthamore të Koresë Veriore.

Bisedimet zhvillohen pasi Penjani ka dorëzuar listën me aktivitetet atomike dhe ka shkatërruar pjesë të reaktorit atomik, si shenjë e vullnetit të mirë.

Përfaqësuesi amerikan në bisedime Christopher Hill tha se gjatë muajve të ardhshëm do të zhvillohet faza e verifikimit të detajuar të programeve të Koresë Veriore.
XS
SM
MD
LG