Ndërlidhjet

Turqi: Hetime rreth sulmit tek konsullata


Departamenti amerikan i Shtetit tha se SHBA-të dhe Turqia kanë filluar hetimet rreth sulmit të djeshëm afër konsullatës amerikane në Stamboll.

"Po vazhdojmë përpjekjet tona për të punuar me qeverinë turke, për të përcaktuar kush është përgjegjës dhe natyrisht të zbulojmë se kush ka marrë pjesë në planifikimin e sulmit" tha zëdhënësi Sean McCormack.

Burime nga policia turke citohen të ketë thënë se sulmi, ku humbën jetën gjashtë persona, dyshohet të jetë kryer nga Al Kaida.
XS
SM
MD
LG