Ndërlidhjet

Tashkent: Shpërthime në depot e armëve


Në Uzbekistan jugor ka pasur shpërthime në depot e armëve nga koha sovjetike.

Nuk ka të dhëna zyrtare për viktima, por agjencitë e pavarura të lajmeve raportuan për të vrarë dhe të plagosur.

Banorët në rrethina të depove janë evakuar, kurse shkaqet e shpërthimeve nuk dihen ende.

XS
SM
MD
LG