Ndërlidhjet

Hagë: Lirohet Boshkovski


Gjykata e Hagës për ish Jugosllavinë ka nxjerrë të pafajshëm ish ministrin e brendshëm të Maqedonisë Lube Boshkovski. Ai akuzohej për krime lufte, vrasje dhe trajtim të ashpër gjatë sulmeve të policisë në një fshat shqiptar në vitin 2001.

I akuzuari tjetër Joan Tarçullovski u dënua me 12 vjet burg për vrasje dhe trajtim mizor.
XS
SM
MD
LG