Ndërlidhjet

Çavez viziton Rusinë


Presidenti i Venezuelës, Hugo Çavez do vizitojë Rusinë më 22 korrik. Gjatë vizitës Çavez do të shohë një sistem të ri tankesh, që vendi i tij synon të blejë nga Rusia.

Çavez pritet të vizitojë dhe disa vende të tjera në Evropë, por ato nuk janë bërë ende publike.

Me ardhjen në pushtet Çavez ka përkeqësuar marrëdhëniet me Shtetet e Bashkuara dhe është mik personal i Fidel Castros.
XS
SM
MD
LG