Ndërlidhjet

Beograd: Parlamenti diskuton për Kosovën


Parlamenti i Serbisë javën e ardhshme do të diskutojë ratifikimin e Marrëveshjes së Stabilizim Asocimit me Bashkimin Evropian.

Parlamenti në të njëjtën seancë do të debatojë dhe për politikën e Serbisë ndaj Kosovës.

Gjatë paraqitjes së përparësive në parlament kryeministri i ri i Serbisë përsëriti se partitë në koalicionin qeveritar nuk do ta njohin kurrë Kosovën.
XS
SM
MD
LG