Ndërlidhjet

Hagë: Ojdaniq lirohet përkohësisht


Tribunali i Hagës vendosi sot të lirojë përkohësisht ish shefin e Shtabit të Përgjithshëm të ushtrisë jugosllave, Dragolub Ojdaniq, i akuzuar për krime ndaj shqiptarëve në Kosovë.

Ai do të lirohet nga 18 korriku deri më 12 gusht, njoftoi Tribunali.

Gjykimi i tij ka filluar në korrik të vitit 2006, ndërsa prokuroria dhe mbrojtja do të kenë fjalën përfundimtare këto ditë.
XS
SM
MD
LG