Ndërlidhjet

Rekord i ri në çmimin e naftës


Çmimet e naftës shënuan sot rekord të ri, duke arritur në 147 dollarë për fuçi.

Analistët thanë se ngritja është shkaktuar nga rreziku në ofertën nga Irani dhe Nigeria si dhe mundësinë e grevës së punëtorëve të naftës, javën e ardhshme, në Brazil.

Analistët thanë se nuk priten ndryshime të shpejta të kësaj gjendjeje.

XS
SM
MD
LG